Data publikacji w serwisie:

Studenci AI Tech odwiedzili Edynburg i Dolinę Krzemową

Akademia Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych (AI Tech) to projekt, którego celem jest stworzenie modelu systemowego kształcenia wysokiej klasy specjalistów w zakresie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz cyberbezpieczeństwa. Jednym z partnerów przedsięwzięcia jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach projektu w czerwcu br. nasi studenci odwiedzili Edynburg i Dolinę Krzemową, by spotkać się z czołowymi przedstawicielami branży nowych technologii.

Projekt AI Tech realizowany jest na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM od 2021 roku. Dzięki projektowi studenci zyskują możliwość odbycia staży i wizyt studyjnych w siedzibach światowych liderów w branży IT.

W ramach Akademii na Wydziale został opracowany i uruchomiony program studiów na kierunku Informatyka (studia stacjonarne II stopnia) ze specjalnościami Sztuczna Inteligencja i Cyberbezpieczeństwo.

Studenci AI Tech w Dolinie Krzemowej

W czerwcu w ramach projektu studenci WMI odwiedzili stolicę Szkocji – Edynburg. Wzięli udział w seminarium zakładu The Interaction Lab oraz spotkaniu w Hubie Innowacji Bayes Centre. Ponadto spotkali się z uznanymi naukowcami z dziedziny AI i NLP (Neuro-Linguistic Programming) oraz przedstawicielami świata biznesu.

W tym samym miesiącu w wizycie studyjnej w Dolinie Krzemowej udział wzięła 12-osobowa grupa studentów ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku Informatyka. Studenci gościli w Stanford University, odwiedzili siedziby firm technologicznych z branży sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa oraz uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami świata biznesu i inwestorami nowych technologii. Podczas konferencji US Poland Science and Technology Symposium, odbywającej się w dniach 14-17 czerwca 2022 na Uniwersytecie Stanforda, studenci zaprezentowali swoje projekty badawcze realizowane w ramach AI Tech.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie AI Tech i śledzić poczynania naszych studentów, zapraszamy na stronę internetową Wydziału Matematyki i Informatyki UAM: Akademia Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych (AI Tech)

Logo: govtech, UAM, AI Tech
Logo: Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, KPRM, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego