Data publikacji w serwisie:

Studenci Filologii Koreańskiej UAM z wizytą u Marszałka Województwa Wielkopolskiego

23 maja 2019 roku cieszący się coraz większą popularnością studencki zespół HAE-EO-HWA z Zakładu Filologii Koreańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu tańczył w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, gdzie przebywała delegacja z Korei Południowej. Podczas tego wydarzenia UAM reprezentowali także wykładowcy prof. UAM dr hab. Grażyna Strnad i dr Paweł Kida.
W dniach 22-24 maja 2019 roku,  na zaproszenie Marszałka Marka Woźniaka, w Wielkopolsce gościła delegacja z Prowincji Chungcheongnam-do z Korei Południowej, na czele z Gubernatorem Prowincji Panem Yang Seung-Jo. Przedstawiciele regionu partnerskiego Wielkopolski spotkali się z Marszałkiem Markiem Woźniakiem omawiając obszary współpracy.
Pierwsze kontakty między Województwem Wielkopolskim i Regionem Chungcheongnam-do zostały nawiązane już w 2000 r., a od 26 kwietnia 2002 r. oba regiony łączy oficjalne porozumienie o współpracy. Prowincja Chungcheongnam-do jest jednym z najbogatszych i najdynamiczniej rozwijających się regionów Korei Południowej.