Data publikacji w serwisie:

"Studenci UAM bez Granic" z nagrodą za wyprawę roku

Projekt Studenci UAM bez Granic na Madagaskarze zdobył I nagrodę podczas Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszy Projekt Roku, organizowanego przez Studencki Ruch Naukowy - StRuNa, w kategorii Wyprawa Roku.

Celem konkursu było nagrodzenie studentów i doktorantów, którzy zespołowo zrealizowali najciekawsze projekty naukowe. Nagrodzone zostały projekty i działania, które w całości lub w istotnej części zostały zrealizowane między 1 października 2017 roku a 30 września 2018 roku.  Ponadto uhonorowani zostali opiekunowie naukowi i twórcy podmiotów rozpoczynających aktywność naukową.

W Kategorii głównej "Projekt Roku 2018" I nagrodę w kategorii Wyprawa Roku zdobyli Studenci UAM bez Granic, którzy w tym roku udali się na wyprawę na Madagaskar.

Redakcji Życia Uniwersyteckiego udało się porozmawiać z Martą i Kasią -uczestniczkami projektu zaraz po odebraniu Nagrody:

- To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, ponieważ pierwsza edycja projektu w Tanzanii w 2014 roku zdobyła tę statuetkę, a teraz piąta edycja projektu na Madagaskarze znów zdobyła I miejsce. To dla nas znak, żeby robić swoje, żeby stawiać na ludzi, na dzieci i na edukację. To wspaniałe, że projekt cały czas się rozwija i współtworzy go coraz szersze grono studentów - podkreślały.

Studenci UAM bez Granic to grupa składająca się z osób, które jeżdżą do odległych krajów by pomagać dzieciom w nauce oraz pokazywać nowe metody nauczania.