Data publikacji w serwisie:

Studenci UAM przygotowali przewodnik dla młodszych kolegów

Studenci Wydziału Psychologii i Kognitywistyki przygotowali informator dla studentek i studentów psychologii pt. „Na podbój kariery! Jak studiować psychologię by odnieść sukces”.

Materiał opracowały osoby uczące się na V roku: Aleksandra Kaliciak, Anastazja Deląg, Justyna Ciesielska, Marcin Gajewski i Martyna Jaśkowiak. Poradnik zawiera najważniejsze informacje dotyczące wyborów na studiach, możliwości rozwoju oraz inne przydatne informacje związane ze studiowaniem. Zamieszczono w nim również informacje o możliwościach pracy po studiach oraz wywiady z przedstawicielami zawodów. Informator przeznaczony jest dla osób rozpoczynających studia.

Działanie zostało zrealizowane przy wsparciu Biura Karier UAM, które spotykało się systematycznie ze studentami, wspierając ich w realizacji projektu przez cały semestr. Studenci przygotowywali poradnik w ramach zajęć dydaktycznych na zaliczenie.

15 czerwca 2022 roku Prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. dr hab. Joanna Wójcik spotkała się z autorami w swoim gabinecie, wyróżniła ich działanie i wręczyła upominki.

Poradnik dostępny jest na stronie Wydziału Psychologii i Kognitywistyki UAM.


Fot. Przemysław Stanula