Studentka UAM podwójną medalistką AMŚ w kajakarstwie

Zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w kajakarstwie. W portugalskim Montemor-o-Velho nasz kraj reprezentowało 25 sportowców-studentów, w tym Patrycja Mendelska, studentka UAM.

– Brałam udział w Akademickich Mistrzostwach Świata rozgrywających się w portugalskim Montemor-O-Velho, reprezentując UAM jako studentka III roku geologii inżynierskiej na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM – opowiada sportowczyni. I dodaje – Od 2016 roku uprawiam kajakarstwo wyczynowe w konkurencji kanadyjki.

– Na tych zawodach ścigałam się na trzech dystansach i w dwóch stanęłam na podium. C1 5000 m (C jak canoe, 1 – liczba osób w łódce, 5000 m – dystans) zajęłam 3 miejsce, a na C2 500 (dystans olimpijski) wraz z moją partnerką przekroczyłyśmy linię mety jako pierwsze. Bardzo się cieszę, że mogłam reprezentować na zawodach nie tylko mój kraj ale także i uczelnię – komentuje.

Fot. Archiwum prywatne Patrycji Mendelskiej