Data publikacji w serwisie:

UAM dla miłośników Skandynawii

W dniach 6-7 kwietnia 2019 r. w Gdańsku odbędzie się druga edycja festiwalu Nordic Talking, skupiającego miłośników krajów nordyckich. Jedną z prelegentek będzie dr Natalia Kołaczek z Wydziału Neofilologii UAM, autorka Szwecjobloga i książki "I cóż, że o Szwecji”, która poprowadzi warsztaty języka szwedzkiego i weźmie udział w panelu dyskusyjnym o skandynawskich kierunkach studiów pt. „Dlaczego Skandynawia? Poznaj program twojej przyszłej uczelni”.

Języki skandynawskie od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. UAM na specjalności skandynawskiej oferuje filologie: szwedzką, duńską i norweską, które co roku wygrywają w rankingach najbardziej obleganych kierunków studiów, a także filologię fińską na specjalności ugrofinistyka. W zeszłym roku na filologię szwedzką było ponad 27 chętnych na jedno miejsce (był to ubiegłoroczny rekord), a na filologie duńską – ponad 15.

Studenci UAM oprócz intensywnej nauki języka kierunkowego (840 godzin), zdobywają także wiedzę o literaturze i kulturze krajów skandynawskich. Uczęszczają na zajęcia z językoznawstwa i literaturoznawstwa, poznają historię Skandynawii i język staroislandzki, a na studiach uzupełniających magisterskich ćwiczą ponadto słownictwo specjalistyczne oraz mają zajęcia z przekładu i translatoryki.


Dr Natalia Kołaczek jest wykładowcą w Katedrze Skandynawistyki UAM, tłumaczką i lektorką języka szwedzkiego. Za swoją książkę "I cóż, że o Szwecji” otrzymała Nagrodę Magellana przyznawaną najlepszym publikacjom turystycznym.

Dr Kołaczek w sobotę 6 kwietnia podczas festiwalu Nordic Talking poprowadzi warsztaty „Curlingowa mama, tatuś latte i zombie ze smartfonem na pokenadzie: co szwedzkie „listy nowych słów” mówią nam o Szwecji i świecie?”. Natomiast w niedzielę jako przedstawicielka UAM wystąpi na spotkaniu z reprezentantami uczelni, które oferują kierunki nordyckie , podczas którego opowie o tym, jak wygląda studiowanie filologii skandynawskiej na naszej uczelni. Na oba wydarzenia obowiązują zapisy.

dr natalia Kołaczek

O festiwalu Nordic Talking

Nordic Talking to wydarzenie dedykowane miłośnikom kultur krajów nordyckich, którzy są zafascynowani skandynawskim stylem życia, a swoją pasją dzielą się z innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych. To także miejsce spotkania popularnych blogerów, youtuberów, instagramerów i influencerów, a także forum wymiany myśli i kontaktów pomiędzy markami związanymi z rynkiem skandynawskim, a twórcami skandynawskiej blogosfery.

logo nordic talking

Zobacz cały program Nordic Talking na stronie: nordic-talking.pl