Data publikacji w serwisie:

Uniwersytet Otwarty rozpoczyna zapisy na kursy w nowym roku akademickim

Od 6 września 2019 roku Uniwersytet Otwarty zaczyna zapisy na kursy w nowym roku akademickim.

Za nami już trzy lata działalności Uniwersytetu Otwartego UAM. Od jesieni 2016 roku, kiedy to rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia do dzisiaj, w ramach dziewięciu  trymestrów, uruchomiliśmy 204 kursy dla 4,5 tysiąca słuchaczy.

W tym roku w pierwszym trymestrze chcemy zaproponować blisko 80 kursów - te najpopularniejsze z poprzednich lat oraz prawie 40 zupełnie nowych.Od 6 września zaczynamy przyjmować zapisy. Na naszej stronie znajdziecie Państwo pełną ofertę, ze szczegółowym opisem wszystkich proponowanych wykładów, warsztatów i ćwiczeń oraz laboratoriów. Przypominamy, że o zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwsze zajęcia rozpoczniemy w połowie października. Uroczysta inauguracja roku akademickiego, na którą już teraz serdecznie zapraszamy, odbędzie się 14 października o godz. 18.00 w Małej Auli Collegium Minus UAM przy ul Wieniawskiego 1.

Oferujemy kursy w formie klasycznych zajęć uniwersyteckich a więc wykładów i ćwiczeń a nawet laboratoriów, które trwają przez cały semestr (od 15 do 30 godzin). Spotkania odbywają się w różnych terminach, ale najczęściej tylko raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy. Naszą ofertę proponujemy dla wszystkich zainteresowanych już od 16 roku życia, a więc również uczniów szkół średnich aż po najstarszych, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia. Na zakończenie słuchacz otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wykładach, a po zdaniu egzaminu (dobrowolnego) uzyskuje dodatkowo świadectwo z osiągniętymi efektami kształcenia.

Wszystko to za stosunkowo niewygórowaną cenę od 160 zł za 15 godzinny wykład. Bez żadnych zbędnych formalności, kandydat wchodzi na stronę internetową, wybiera kurs, potem płaci i już może realizować swoje plany i spełniać marzenia.

Szczegóły naszej oferty i regulamin kursów na stronie Uniwersytetu Otwartego UAM: www.uo.amu.edu.pl . Jesteśmy też obecni w mediach społecznościowych, w tym przede wszystkim na facebooku.

Pełnomocnik Rektora d/s Uniwersytetu Otwartego

prof. UAM dr hab. Witold Mazurczak

witold.mazurczak@amu.edu.pl

Dane kontaktowe

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet Otwarty;

ul. Św. Marcin 78 (Collegium Martineum), pok.120;

61-809 Poznań,

Tel. 61 829 47 50

Adres mailowy  uo@amu.edu.pl

Strona internetowa: www.uo.amu.edu.pl