Współpraca polsko-japońska na Wydziale Fizyki UAM

Dzięki współpracy naukowej między UAM a Politechniką w Kochi (KUT) w Japonii, trzy studentki Wydziału Fizyki UAM - Anna Woźniak, Natalia Sławek, Patrycja Tulewicz - wezmą udział w Letniej Szkole YOSAKOI w Kochi w sierpniu br. Wyjazd ten jest całkowicie sfinansowany przez stronę japońską.

Przedstawiciele tej politechniki, prof. Taksu Cheon i prof. Shinichiro Sakikawa (kierownik Centrum Współpracy z Zagranicą KUT), będą ponadto gościć na Wydziale Fizyki UAM i wygłoszą trzy wykłady z cyklu "Modern Trends in Physics Research" w dniach 20 i 21 maja br.

Głównym celem tej wizyty jest podpisanie z prorektorem UAM prof. Ryszardem Naskręckim oficjalnej umowy o współpracy między naszymi uczelniami. W ramach tej umowy także studenci japońscy będą odbywać praktyki naukowe na Wydziale Fizyki UAM. Współpraca ta będzie koordynowana przez Zakład Optyki Nieliniowej.