Zaproszenie do projektu DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ

Z przyjemnością anonsujemy nowy projekt DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ realizowany we współpracy z programem VOLONTARIO na Wydziale Studiów Edukacyjnych i Fundacją ZIELONY JAMNIK (powołaną przez Solaris BUS & Coach S.A.), pod patronatem Pani Rektor Bogumiły Kaniewskiej.

Celem projektu jest przygotowanie i przeprowadzenie zajęć – opowieści, gier, warsztatów dla uczniów szkoły specjalnej w Kowanówku  - dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami umysłowymi, dla których nasza propozycja z pewnością będzie niezwykłym przeżyciem.

Z uwagi na specjalne potrzeby dzieci, kadra naukowa i zespół Volontario i z WSE przygotuje chętnych wolontariuszy metodologicznie, tak by dostosować przekaz poszczególnych zajęć do możliwości odbiorców.

Warsztaty mogą dotyczyć przeróżnych obszarów – baśni, fizyki, planowania przestrzennego, przyrody, dziennikarstwa, podróży, różnorodności kulturowej – czegokolwiek co wzbogaca!

Wstępnie uzgodniono jedna wizytę w miesiącu tj. jedno spotkanie trwające maksymalnie 30 minut - terminy zajęć to cały rok akademicki 2018/19.

Poprzez to działanie chcemy jeszcze mocniej wypromować idee wolontariatu na UAM.

Fundacja Zielony Jamnik zapewnia transport w obie strony.

Zgłoszenia – propozycje zajęć  i pytania prosimy kierować na maila dialog@amu.edu.pl lub telefonicznie 61 829 47 55