Data publikacji w serwisie:

Zimowa rekrutacja na Buddies

Zbliża się rozpoczęcie nowego roku akademickiego. Jak co semestr, działające na naszej uczelni Stowarzyszenie ESN UAM Poznań przeprowadziło rekrutację na opiekunów studentów zagranicznych przyjeżdżających do Poznania w ramach wymiany międzynarodowej.

ESN UAM Poznań to sekcja lokalna międzynarodowej organizacji studenckiej non-profit. Beneficjentami działalności sekcji są osoby przyjeżdżające do Poznania w ramach wymiany międzynarodowej, jak również te, które są zainteresowane programami mobilnościowymi i wyjazd mają dopiero przed sobą.

Program Buddy to jeden z międzynarodowych ESN-owych projektów. „Polega na przydzielaniu studentom zagranicznym indywidualnych opiekunów - studentów polskich, czyli Buddies. Buddies mają za zadanie skontaktować się z przydzielonym Erasmusem, odebrać ich z lotniska bądź też dworca kolejowego, pomóc przy zameldowaniu w akademiku, zaprowadzić do Działu Współpracy z Zagranicą oraz do koordynatora wydziałowego programu Erasmus, pomóc w założeniu karty PEKA, konta bankowego, przekazać startera typu pre-paid, oprowadzić po mieście, a w końcu pomóc przy szeroko rozumianej integracji w nowym otoczeniu” – czytamy na stronie internetowej ESN UAM Poznań.

W tym roku rekrutacja do projektu odbywała się poprzez formularz online, w którym należało podać m.in. znajomość języków obcych, dyspozycyjność czasową oraz ilość osób, którymi mógłby się zająć uczestnik. Wydarzenie promowano w mediach społecznościowych oraz za pośrednictwem poczty studenckiej. Przyciągnięto rekordową liczbę osób – ostatecznie napłynęło 290 zgłoszeń (dla porównania rok temu było to 180). Najwięcej zgłoszeń z UAM, bo aż 95, napłynęło z Wydziału Neofilologii. Widać też wyraźny udział Wydziału Psychologii i Kognitywistyki oraz Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej - odpowiednio po 30 i 27 osób.

Więcej na temat programu oraz przebiegu tegorocznej rekrutacji w artykule na Uniwersyteckie.pl

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej ESN UAM Poznań.