Zimowe Seminarium Szkoleniowe w Szklarskiej Porębie

Serdecznie zapraszamy Studentów i Doktorantów z niepełnosprawnościami na kolejną edycję Zimowego Seminarium Szkoleniowego, które tym razem planowane jest w ośrodku Górnicza Strzecha w Szklarskiej Porębie w dniach 15 - 22 lutego 2020 (sob.– sob.).

Tematyka szkoleń:

• W poszukiwaniu własnego potencjału – czyli jak myśleć i działać efektywnie  zgodnie ze swoimi predyspozycjami?
  • Jak tak wiele zapisać na jednej stronie? Czyli perfekcyjne CV i wyczerpujący list motywacyjny?

W trakcie pobytu w ośrodku Górnicza Strzecha, uczestnicy będą mogli korzystać z zaplecza rekreacyjno-sportowego (basen rekreacyjny, sauna fińska, siłownia) i nowoczesnej sali wykładowej. Ośrodek jest całkowicie dostępny i przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

W trakcie wyjazdu zapewniamy:

• zakwaterowanie (7 noclegów) w nowoczesnym ośrodku,
  • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja),
  • udział w szkoleniach,
  • możliwość udziału w zajęciach ogólnorozwojowych prowadzonych przez pracownika Studium Wychowania Fizycznego UAM,
  • możliwość korzystania z sauny fińskiej i siłowni w ośrodku,
  • dostęp do basenu rekreacyjnego,
  • wycieczkę turystyczną po okolicy,
  • ubezpieczenie NNW.

Opłata za udział nie obejmuje:

• kosztów dojazdu.

Organizator:

Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami,

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra”

Miejsce:

Hotel Europa-Górnicza Strzecha, Szklarska Poręba
ul. Wysoka 7, Szklarska Poręba (dolnośląskie)

Planowany termin: od 15 do 22 lutego 2019 r. (sob. – sob.)

Liczba uczestników: 12 studentów

Koszt dla studentów UAM: 300 zł

Zgłoszenia: poprzez formularz zgłoszeniowy

Nr konta do wpłaty: zostanie wysłany e-mailem po zgłoszeniu

Zobacz hotel na stronie: gorniczastrzecha.pl

Najczęściej zadawane pytania – dowiedz się dlaczego warto?

Kto jest organizatorem?

Seminarium organizują Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami, które jest jednostką ogólnouczelnianą oraz Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM „Ad Astra” – organizacja studencka działająca na UAM

Udział w wyjeździe naprawdę kosztuje tylko 300 zł?!

Tak, cały pobyt dla studentów UAM z niepełnosprawnościami kosztuje tylko 300 zł. Nie ma żadnych dodatkowych ukrytych kosztów. Cena jest tak niska ponieważ seminarium jest dofinansowane z budżetu Uniwersytetu.

Dlaczego właśnie w Szklarskiej Porębie?

Szklarska Poręba jest górską miejscowością o charakterze turystyczno–wypoczynkowym leżącą w Karkonoszach, bezpośrednio przy granicy z Czechami. Niewielkie miasto (ok. 6 tys. mieszkańców) poza centrum rozciąga się na kilka dolin. Wystarczy opuścić miejski deptak i gwarne centrum i skierować się w stronę jednej z wielu dolin, by znaleźć spokój i ciszę. Centrum miasta pełne jest atrakcji turystycznych. Poznaj Szklarską Porębę na stronie: http://www.szklarskaporeba.pl/

Dlaczego w Górnicza Strzecha?

Ponieważ ośrodek Górnicza Strzecha jest całkowicie dostępny i przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami, a także oferuje bardzo wysoki standard. Zobacz ośrodek na stronie: http://gorniczastrzecha.pl/

Dlaczego Seminarium Szkoleniowe?

Biuro i Zrzeszenie „Ad Astra” dokładają wszelkich starań by organizowane wyjazdy i wydarzenia rozwijały kompetencje studentów. Dlatego w trakcie wyjazdów do Szklarskiej Poręby studenci UAM, będą realizować zajęcia warsztatowe lub szkolenia na interesujące ich tematy. Zgłoszeni studenci wybiorą dwa interesujące ich tematy, które będą realizowane w ramach seminarium szkoleniowego.

Jak tam dojechać?

Najlepiej pociągiem: Poznań Główny -> Szklarska Poręba Górna.

Kilka połączeń kolejowych: 5,5 do 6,5 godziny z jedną przesiadką oraz jeden pociąg bezpośredni. Sprawdź rozkład PKP… Odległość ze stacji PKP do ośrodka wynosi ok. 2 km. Organizujemy transport z dworca do hotelu. Studenci ze Zrzeszenia „Ad Astra” zwykle organizują wspólny przejazd koleją.

Czy mogę przyjechać później lub wyjechać wcześniej?

Wymagany jest udział w całym seminarium. Możemy zwolnić uczestnika z udziału w części seminarium tylko w szczególnych okolicznościach.

Co trzeba zabrać na wyjazd?

• Zimowe, wysokie buty – w Szklarskiej Porębie może być sporo śniegu!
  • Kurtkę zimową, czapkę, szalik i rękawiczki.
  • Okulary przeciwsłoneczne – mogą się przydać na śniegu.
  • Strój do fakultatywnych zajęć sportowych (jogi, siłowni i innych).
  • Obuwie z miękka podeszwą (np. trampki).
  • Strój kąpielowy i klapki (na basen, jacuzzi lub do sauny!).
  • Notes i długopis.

Więcej szczegółowych informacji otrzymasz po zgłoszeniu się na wyjazd.

Kto tam pojedzie?

Studenci i doktoranci UAM z różnymi niepełnosprawnościami – nie ma innego kryterium doboru niż kolejność zgłoszeń. Często są to osoby znające się ze Zrzeszenia „Ad Astra” lub zajęć wychowania fizycznego, ale nie jest to regułą. Nam – organizatorom – przede wszystkim zależy, by na wyjazd pojechały osoby zainteresowane tematyką naszych warsztatów.

Chcę pojechać, ale nie mam pewności czy obecny stan zdrowia pozwoli mi na udział…

Skontaktuj się z nami – możemy zastanowić się nad tym wspólnie i poszukać rozwiązania, które pomoże Ci wziąć udział w wyjeździe. Zdajemy sobie sprawę, że uczestnicy wyjazdu mogą mieć różne potrzeby, dlatego do każdej z osób staramy się podejść jak najbardziej indywidualnie.

Jeśli mam więcej pytań?

Pracownicy Biura chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości.

Anna Rutz

Pełnomocniczka Rektora UAM ds. studentów z niepełnosprawnościami

e-mail: arutz@amu.edu.pl, tel.: 61 829 20 55

Krzysztof Osóbka

Młodszy specjalista ds. studentów z niepełnosprawnościami

e-mail: krzysztof.osobka@amu.edu.pl tel.: 61 829 22 43

Zapraszamy do kontaktu! Liczba miejsc ograniczona!

Pobierz komunikat w pliku PDF