Data publikacji w serwisie:

Zostań Liderem Prawa

Przyszli prawnicy oraz osoby związane z prawem mogą zostać liderami w swojej dziedzinie. Służą temu warsztaty prowadzone w Pracowni Liderów Prawa.

To  inicjatywa Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, która ma zapewnić nowoczesne formy kształcenia przyszłych prawniczych elit. Osoby biorące udział w programie odbędą cykl warsztatów prowadzonych przez cenionych wykładowców, praktyków i trenerów. Zajęcia  prowadzić będą prawnicy pracujący dla najlepszych kancelarii oraz menedżerowie zatrudnieni w największych polskich przedsiębiorstwach. Ich rolą będzie przekazanie umiejętności autoprezentacji, wystąpień publicznych, ale też przekazanie wiedzy w zakresie zarządzania projektami. Uczestnicy pracowni podczas spotkań z ministrami i innymi zaproszonymi gośćmi, będą mieć możliwość uzyskania odpowiedzi na interesujące ich pytania. Ponadto przewidziano indywidualne spotkania z mentorami wskazanymi przez przyszłych liderów. Celem tych spotkań będzie wspólne zaplanowanie ścieżki kariery.

Program obejmuje 7 weekendowych zjazdów w Warszawie lub w jej okolicach, Projekt Społeczny oraz Szkołę Letnią. Udział w Pracowni jest nieodpłatny. Organizatorzy zapewniają wyżywienie oraz zakwaterowanie podczas zjazdu.

Odbycie programu potwierdzi certyfikat, a wyróżniający się uczestnicy otrzymają propozycję odbycia praktyk w Ministerstwie Sprawiedliwości i Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości.

Kolejne edycje Pracowni cieszą się stale rosnącą popularnością. Do udziału w niej aplikowało już ponad 1500 osób. W Pracowni mogą wziąć udział studenci i absolwenci prawa oraz innych kierunków, jeśli rozwój ich umiejętności w tym obszarze jest uzasadniony.

Proces rekrutacji jest dwuetapowy. Pierwszy etap to nabór zgłoszeń. Rejestracja do jednego z 3 programów odbywa się przez formularz zgłoszeniowy:

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 października 2019 r. 

Więcej informacji o programie znajdziesz na stronie internetowej Pracownia Liderów.