Data publikacji w serwisie:

Dwujęzyczność ma znaczenie na UAM

Uroczyste otwarcie siedziby Bilingualism Matters @Poznań, odbyło się 11 kwietnia, przy ul. Święty Marcin 78 (wejście od ulicy Św. Marcin, na prawo od głównego wejścia do Collegium Martineum).

Bilingualism Matters @Poznań to centrum badawczo-informacyjne działające przy Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zajmujące się wielojęzycznością i uczeniem się języków. To jeden z 23 międzynarodowych oddziałów Centrum Bilingualism Matters znajdującego się na Uniwersytecie Edynburskim w Wielkiej Brytanii. Działalność polskiego oddziału zainaugurowana została 25 września 2018 r. Bilingualism Matters @Poznań współpracuje z rodzicami, nauczycielami, służbami zdrowia, politykami i pracodawcami.

W nowo otwartej siedzibie, BM@Poznań będzie oferował przestrzeń do dyskusji pomiędzy nauczycielami, edukatorami, rodzicami a naukowcami badającymi te zagadnienia, umożliwiając tym samym dzielenie się wynikami badań naukowych nad wielojęzycznością bezpośrednio z osobami, których to zjawisko dotyczy na co dzień.

Oferta Bilingualism Matters @Poznań obejmuje:

  • prowadzenie szkoleń i warsztatów w zakresie dwujęzyczności i nauki języków,
  • wsparcie projektów powiązanych z wprowadzaniem nauczania języków,
  • podnoszenie świadomości nauczycieli, rodziców i dzieci w kwestiach związanych z dwujęzycznością,
  • odpowiadanie na pytania na temat wychowywania dwujęzycznych dzieci,
  • zapewnienie dostępu do informacji i zasobów.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej BM@Poznań:  http://wa.amu.edu.pl/wa/bm

Fot. Przemysław Stanula

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048