Data wydarzenia:

Dzień Darwina

12 lutego 2020 (środa) na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu obchodzony będzie Dzień Darwina.

Dzień Darwina to międzynarodowe wydarzenie obchodzone od 2009 roku dla uczczenia rocznicy urodzin angielskiego przyrodnika, twórcy teorii ewolucji – Karola Darwina (12.02.1809 – 19.04.1882) w celu upamiętnienia jego osiągnięć i popularyzacji nauk przyrodniczych.

Obchody Dnia Darwina, na który zapraszają pracownicy Wydziału Biologii UAM, we współpracy z Polskim Towarzystwem Nauk o Człowieku i Ewolucji, odbędą się w Auli Wydziału Biologii UAM na Morasku – ul. Uniwersytetu Poznańskiego 6 (Collegium Biologicum).

Program:

• 15.30–16.15   Prof. UAM, dr hab. Katarzyna A. Kaszycka, Skamieniałymi śladami człowieka
  • 16.15–17.00   Prof. dr hab. Wiesław Babik, O pochodzeniu człowieka: historia zapisana w genach

Wstęp wolny. Zapraszamy do udziału!

Fot. Prof. Katarzyna Kaszycka