Data publikacji w serwisie:

Dzień Delty 2022

W imieniu władz Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu serdecznie zapraszamy uczennice i uczniów do udziału w „Dniu Delty”.

To już szósta edycja tego wydarzenia na WMI UAM. „Dzień Delty” odbędzie się 20 maja 2022 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki w godzinach 10:30 – 14:45.

Jest to popularyzatorska impreza czasopisma „Delta”, najstarszego w Polsce magazynu popularnonaukowego, będącego prawdziwą gratką dla umysłów ścisłych i miłośników nauk przyrodniczych. „Delta” realizuje ideę „mówiącej nauki” – czyli przemawia w sposób zrozumiały ustami swoich twórców.

Autorami „Delty” są osoby uprawiające daną dyscyplinę (naukowcy). Adresatami pisma jest młodzież studencka i licealna oraz wszyscy pasjonaci wyżej wymienionych dziedzin. Rubryka „Mała Delta” skierowana jest do młodszej młodzieży.

Wykłady skierowane są do uczennic i uczniów szkół podstawowych (kl. 7-8) oraz szkół średnich. Zgłoszenie chęci uczestnictwa w Dniu Delty odbywa się poprzez wypełnienie formularza dostępnego po kliknięciu w link.

Zobacz program wydarzenia