EPiC – Edukacja, Popularyzacja i Chemia. Zobacz harmonogram wydarzeń na semestr letni!

Jest już dostępny harmonogram na semestr letni wydarzeń organizowanych w ramach projektu „EPiC – Edukacja, Popularyzacja i Chemia”. Na uczestników czekają wykłady, warsztaty, a także pokazy eksperymentów. Rekrutacja na pierwsze zajęcia rusza już w poniedziałek, 13 lutego.

„EPiC – Edukacja, Popularyzacja i Chemia” to projekt realizowany przez Wydział Chemii UAM. Celem jest upowszechnienie wiedzy z zakresu chemii oraz zagadnień z pogranicza chemii i nauk ościennych.

Organizatorzy przygotowali trzy bloki zajęć, różniące się formułą i skierowane do różnych grup odbiorców. Pierwszy blok zatytułowany „Dotknąć, poczuć – zrozumieć!” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (6-8 klasa) i szkół średnich. Jego głównym celem będzie przybliżenie zasad metody naukowej w poznawaniu praw naukowych rządzących światem oraz ukazanie związków pomiędzy chemią a życiem codziennym (zjawiskami lub technologiami).

Pierwsze warsztaty odbędą się już 1 marca. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń:

Zobacz harmonogram wydarzeń (.pdf)

Szczegółowe informacje o projekcie, w tym dane kontaktowe do organizatorów, znajdziesz na poniższych stronach: