Data wydarzenia: -

Festiwal Podróżniczy Bez Granic

I edycja Festiwalu Podróżniczego Bez Granic odbędzie się 8-10 czerwca 2019 r. w CK Zamek w Poznaniu pod honorowym patronatem Rektora UAM prof. UAM dra hab. Andrzeja Lesickiego, Dziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM prof. zw. dr hab. Agnieszki Cybal-Michalskiej oraz Dziekana Wydziału Historycznego UAM prof. dra hab. Kazimierza Ilskiego.

Festiwal jest inicjatywą dwóch kół naukowych: Koła Naukowego Edukacji Międzykulturowej z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM oraz Studenckiego Koła Naukowego Etnologów z Wydziału Historycznego UAM.

O festiwalu

Pozornie nasz świat jest światem bez granic. Za sprawą szeroko rozumianego postępu cywilizacyjnego można w bardzo krótkim czasie spakować plecak, ubrać dobre buty, zamknąć drzwi na klucz i…. udać się w podróż. Zostawić za sobą zmartwienia, smutki, niespełnione nadzieje. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej: codziennie stawiamy tysiące granic. Budujmy granice wokół naszych marzeń, naszych pragnień, nadziei i oczekiwań. Stawiamy granice nie tylko sobie, ale także innym. Te, które budujemy na płaszczyźnie głowy i serca są często trudniejsze do przekroczenia niż te geograficzne.

Organizatorzy festiwalu chcą pokazać, że jedno łączy się z drugim, że podróżując po świecie tak naprawdę przekraczamy swoje własne, wewnętrzne granice. Hasło, które im przyświeca to słowa norweskiego żeglarza i odkrywcy: Granice? Nigdy żadnej nie widziałem, ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi. Czasem trzeba się nieźle namęczyć aby zniszczyć te stawiane przez lata. Na Festiwalu Podróżniczym Bez Granic wszystko jest możliwe.

Chcemy zaprosić Państwa do wspólnego przekraczania granic wszelakich. Naszymi przewodnikami będą ludzie, którzy pokonując granice państw nierzadko pokonywali też swoje. Ich pasja sprawiła, że opuścili swoją jakże wygodną i bezpieczną sferę komfortu. Czerpiąc z ich doświadczenia, chcemy przyjrzeć się granicom, które zbudowaliśmy w sobie. Będziemy jak odkrywcy, którzy nie bali zapuszczać się w najbardziej dzikie i niezbadane rejony świata i serca.

W programie będzie również część dla najmłodszych. Podczas festiwalu dzieci będą mogły złapać bakcyla podróżniczego, a także dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o świecie i sobie. Kto wie, może wśród naszych najmłodszych znajdzie się ktoś na wzór Kolumba czy Marka Kamińskiego?

Udział w festiwalu jest bezpłatny.

Program 3-dniowego wydarzenia znajduje się na stronie: http://bezgranic.amu.edu.pl/program-festiwalu.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!