Data publikacji w serwisie:

Memoriał Urszuli Marciniak 2022

Jesteś fanem łamigłówek diagramowych typu: piramidy, lampki, wielokropki, kakuro czy sudoku? Weź udział w zawodach organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki UAM! Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego br.

Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków.

W bieżącym roku Memoriał rozgrywany jest niezależnie w trzech miejscach: w Poznaniu (WMI), we Wrocławiu organizowany przez Fundację Matematyków Wrocławskich (strona wydarzenia Wrocław) oraz w Warszawie organizowany przez CLV Liceum Ogólnokształcące (strona wydarzenia Warszawa).

Zawody składają się z dwóch etapów:

  • eliminacyjnego, który odbywa się dla uczniów w szkole, a w przypadku uczestników dorosłych online,
  • Finału Memoriału, w którym uczestniczą osoby zakwalifikowane z etapu eliminacyjnego; informacja o zakwalifikowaniu się do Finału Memoriału zostanie rozesłana na adresy mailowe podane podczas rejestracji.

Forma Finału będzie uzależniona od rozwoju sytuacji pandemicznej (stacjonarnie na WMI lub online).

Zawodnicy startują indywidualnie w jednej z czterech kategorii:

  • Młodzicy (kl. 3-5 SP)
  • Juniorzy (kl. 6-8 SP)
  • Licealiści (szkoły średnie)
  • Dorośli (osoby dorosłe, które ukończyły szkoły ponadpodstawowe)

Osoby z najlepszymi wynikami w eliminacjach w swoich kategoriach zostają zaproszone do udziału w Finale Memoriału, podczas którego w trzech rundach zostaną wyłonieni uczestnicy Wielkiego Finału, do którego zostanie zakwalifikowanych 10 najlepszych uczestników z każdej z kategorii.

Dowiedz się więcej i wypełnij formularz rejestracyjny!