Data publikacji w serwisie:

Międzynarodowe zawody umiejętności branżowych „EuroSkills Gdańsk 2023”

Euroskills to największe w Europie wydarzenie związane z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności. Polska po raz pierwszy zyskała miano organizatora konkursu – tegoroczna, ósma edycja odbywa się w Gdańsku, w dniach 5-9 września. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wydarzenia.

Odbywający się co dwa lata i organizowany przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi, EuroSkills gromadzi setki młodych profesjonalistów z krajów całej Europy, którzy rywalizują o szansę zostania najlepszym w Europie w wybranej przez siebie umiejętności.

EuroSkills Gdańsk 2023 powita 600 wykwalifikowanych młodych profesjonalistów w wieku poniżej 25 lat z 32 krajów, którzy wezmą udział w konkursach i pokazach w 43 różnych umiejętnościach i zawodach. Spodziewanych jest około 100 000 uczestników wydarzenia z całej Polski i zagranicy.

Widzowie będą mogli bezpłatnie śledzić zmagania konkursowe, a także spróbować swoich sił w strefach „Try-a-Skill”. To doskonała okazja, żeby zachęcić młodych ludzi do rozwinięcia swojej pasji i wdrożenia się w przyszły zawód.

EuroSkills Gdańsk 2023 jest organizowane przy współpracy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, WorldSkills Poland, WorldSkills Europe, Miasta Gdańsk i AmberExpo Gdańsk.

Więcej informacji na stronie: euroskills2023.org