Data publikacji w serwisie:

Najlepsze licea i technika z Wielkopolski – gala na UAM

II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu oraz Technikum Komunikacji (ZSK) w Poznaniu to najlepsze szkoły średnie w Wielkopolsce według rankingu Perspektywy 2022. Laureatów poznaliśmy we wtorek, 11 stycznia, podczas uroczystej gali na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ogłosił wyniki Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników jako pierwszy w kraju. O tym, jak wygląda ranking ogólnopolski, przekonamy się 12 stycznia.

W Wielkopolskim Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022, w kategorii liceów na podium znalazły się także: na drugim miejscu VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i na miejscu trzecim LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Najlepsze wielkopolskie technika to również: na miejscu drugim Technikum Łączności (ZSŁ im. M. Kopernika) w Poznaniu, a na miejscu trzecim Technikum nr 1 (ZS nr 1 im. Powstańców Wlkp.) we Wronkach.

- Chcemy utrzymywać więź ze szkołami średnimi, które przygotowują przyszłych studentów. Studentów, których potem my szykujemy do wypełniania różnych ról w dorosłym życiu zawodowym i społecznym - mówił podczas gali prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas. - Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy pozyskamy studentów, którzy będą wypełniać swoje obowiązki na możliwie najwyższym poziomie - dodał prof. T. Wallas.

- Ranking jest podsumowaniem całorocznej a nawet dłuższej pracy szkół średnich. Pomaga ósmoklasistom wybrać dla siebie tę wymarzoną - podkreślał Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Waldemar Siwiński w skierowanym do uczestników gali elektronicznym wystąpieniu.

Ranking liceów i techników opracowany przez Fundację Perspektywy został ogłoszony już dwudziesty czwarty raz. Jego głównymi adresatami są uczniowie, którzy, często przy wsparciu rodziców, muszą podjąć decyzję - wybrać liceum lub technikum, które doprowadzi ich do rozpoczęcia studiów.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest Partnerem XXIV Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Perspektywy 2022 oraz partnerem i organizatorem Gali Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022.

Pierwsza dziesiątka Wielkopolskiego Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022:

LICEA

1. II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

2. VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

3. LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu

4. II Społeczne LO STO w Pile

5. I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Swarzędzu

6. I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

7. III LO im. św. Jana Kantego w Poznaniu

8. XVI LO z Oddz. Dwujęzycznymi im. Charlesa de Gaulle'a w Poznaniu

9. Publiczne Salezjańskie LO im. bł. Piątki Poznańskiej w Poznaniu

10. LO Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile

TECHNIKA

1. Technikum Komunikacji (ZSK) w Poznaniu

2. Technikum Łączności (ZSŁ im. M. Kopernika) w Poznaniu

3. Technikum nr 1 (ZS nr 1 im. Powstańców Wlkp.) we Wronkach

4. Technikum nr 1 (ZSP im. Boh. Monte Cassino) we Wrześni

5. Technikum (ZSL-G) w Ratajach

6. Technikum Geodezyjno-Drogowe w Poznaniu

7. Technikum Ekonomiczno-Administracyjne nr 1 w Poznaniu

8. Technikum Budowlane im. gen. Wł. Andersa w Poznaniu

9. Technikum nr 2 im. Jana Pawła II w Złotowie

10. Technikum nr 1 w Pile

Fot. Zuzanna Kaczmarek (zdjęcie zbiorowe)

Fot. Adrian Wykrota

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

4048