Nowy odcinek podcastu WNPiD

Cykl wykładów z zakresu najnowszej historii politycznej i wiedzy o społeczeństwie powstał z myślą o maturzystach, ale z pewnością przypadnie on do gustu wszystkim zainteresowanym polityką i sprawami publicznymi. Zapraszamy do wysłuchania nowego odcinka podcastu maturalnego przygotowanego przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

W najnowszym odcinku prof. Natalia Klejdysz zaprezentuje temat: Prefeminizm zanim nadeszła druga fala. Poszukiwanie przejawów feminizmu w historii. Prof. Natalia Klejdysz pracuje na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa w zakładzie Kultury Politycznej. Jej zainteresowania naukowe skupiają się na myśli politycznej szczególnie feminizmu oraz nauki społecznej kościoła, systemów religijnych świata oraz wpływu religii na pozycję kobiet w społeczeństwie.

Zapraszamy do wysłuchania odcinka