Data publikacji w serwisie:

Piknik z Wyobraźnią już we wrześniu

7 września 2019 roku odbędzie się kolejna edycja Pikniku z Wyobraźnią organizowanego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM. To największa impreza popularnonaukowa dla dzieci w Poznaniu, która odbywa się raz w roku – we wrześniu, na świeżym powietrzu.

Ideą Pikniku z Wyobraźnią jest przede wszystkim popularyzacja nauk ścisłych, takich jak np. biologia, fizyka, matematyka czy robotyka. Podczas eksperymentów, pokazów i różnego typu warsztatów, dzieci uczą się przez zabawę, a co najważniejsze, przekonują się, że dziedziny te nie są ani trudne, ani nudne, a fascynujące i intrygujące! Kiedy w 2014 roku PPNT startowało z pierwszą edycją Pikniku, organizatorów odwiedziło kilkaset osób, teraz liczba uczestników liczona jest w tysiącach, a samo wydarzenie ma od kilku lat status imprezy masowej.

W tym roku Piknik z Wyobraźnią  będzie wydarzeniem w ramach obchodów Stulecia Uniwersytetu Poznańskiego, tym bardziej, że gromadzi tych najmłodszych adeptów nauki, małych odkrywców, którzy przestąpią w przyszłości progi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W progrmaie przewidziano m.in.:

  • zajęcia sensoryczne, manualne,
  • warsztaty językowe, językowe tory przeszkód,
  • warsztaty florystyczne, artystyczne,
  • gry edukacyjne,
  • grę terenową.

Zachęcamy do udziału!

Więcej na temat wydarzenia na stronie PPNT oraz wydarzeniu na FB.