Data publikacji w serwisie:

Poznańska Liga Debat na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej

Już dziś, 23 lutego, na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM po raz czwarty zostanie rozegrana runda grupowa Poznańskiej Ligi Debat – turnieju debat oksfordzkich dla szkół ponadpodstawowych.

Tezy debat związane będą z profilem naukowo-badawczym Wydziału i sformułowane zostały następująco:

  1. Decyzje dotyczące projektowania przestrzeni w polskich miastach powinny być podejmowane w oparciu o parytet płci.
  2. Dla dalszego rozwoju miasta Poznania konieczne jest poszerzenie jego granic.

W rozgrywkach weźmie udział 20 czteroosobowych reprezentacji poznańskich szkół ponadgimnazjalnych. Oficjalne otwarcie rundy nastąpi o godz. 9:30 w Auli, a rozpoczęcie drugiej tury rozgrywek o 11:45 w sali nr 3.

Przed rundą ligową pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału: dr Edyta Bąkowska-Waldmann i prof. UAM dr hab. Łukasz Mikuła zapewnili uczestnikom dodatkowe wsparcie merytoryczne poprzez wykłady wprowadzające do tematyki debat. Z kolei jako eksperci w składach sędziowskich oceniających zespoły w trakcie rozgrywek zasiądą: prof. UAM dr hab. Adam Radzimski, dr Przemysław Ciesiółka, dr Tomasz Kossowski, dr Emilia Bogacka i prof. UAM dr hab. Łukasz Mikuła (koordynator wydarzenia).

Projekt Poznańskiej Ligi Debat jest organizowany przez Fundację „Projekty Edukacyjne” i Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży, przy wsparciu Urzędu Miasta Poznania. Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM będzie fundatorem części nagród dla najlepszych zespołów i mówców.

Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie i być na bieżąco? Odwiedź stronę Poznańskiej Ligi Debat na Facebooku:  https://www.facebook.com/PozLigDeb/