Data publikacji w serwisie:

Przygotuj się do matury z WNPiD

Na platformie WNPiD znajdziecie kolejne materiały, które pomogą Wam przygotować się do matury. Jednym z nich jest Bryk Maturalny. Tym razem możecie przeczytać lub jeśli wolicie — posłuchać o Systemie politycznym RP.

Zrozumienie systemu politycznego Rzeczypospolitej Polskiej jest wyzwaniem, które stoi przed tegorocznymi maturzystami i maturzystkami, przygotowującymi się do egzaminu z WOSu. I tym razem przychodzimy do Was z rozwiązaniem! Jeśli szukacie podstaw tego, jak wygląda nasz system polityczny, jakie występują w nim najważniejsze organy oraz jakie sprawują funkcje, jesteście w dobrym miejscu. Przed Wami Bryk Maturalny!

Gościem tego odcinka Podcastu Maturalnego była dr Joanna Kałużna, która scharakteryzowała dla Was system polityczny RP. Dzięki temu lepiej poznacie struktury naszego systemu, a także poznacie podstawy, jakimi kieruje się nasze państwo i ułatwi Wam to przygotowania do sprawdzianu czy matury.

Poznaj najnowsze wydanie

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa przygotował także drugi wpis w ramach Poradnika Maturalnego. Znajdziecie w nim odpowiedzi na pytanie: co nowego na maturze z historii. Eksperci wyjaśnią też poszczególne elementy egzaminu oraz omówią  rodzaje zadań. W poradniku są też informacje o wypracowaniu.

Przejdź do poradnika