Data publikacji w serwisie:

Ruszyła rekrutacja na Uniwersytet Otwarty

Dostępna jest już oferta kursów na zimowy trymestr Uniwersytetu Otwartego. Zapisy na wybrane wykłady i ćwiczenia dostępne są poprzez stronę uo.amu.edu.pl. Zajęcia rozpoczną się w połowie stycznia 2019 r.

Uniwersytet Otwarty UAM – nowe propozycje kursów

Trymestr zimowy

Uniwersytet Otwarty w październiku tego roku rozpoczął trzeci rok swojej działalności. Od października 2016 roku, kiedy to rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia do dzisiaj, uruchomiliśmy 146 kursów dla ponad trzy tysiące trzystu słuchaczy. Aktualnie trwają zajęcia na 28 kursach w semestrze jesiennym.

Przygotowaliśmy już ofertę na trymetr zimowy. Tym razem oferujemy 60 kursów - te najpopularniejsze z poprzednich lat oraz 36 zupełnie nowych. Od 30 listopada, pełna oferta, ze szczegółowym opisem wszystkich proponowanych wykładów, ćwiczeń i laboratoriów znajduje się na stronie Uniwersytetu Otwartego UAM: www.uo.amu.edu.pl. Od tego też dnia przyjmujemy zapisy na zajęcia. Przypominamy, że o zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Trymestr zimowy rusza od połowy stycznia.

Nasza inicjatywa przeznaczona jest przede wszystkim dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski, od 16 roku życia aż po najstarszych, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia. Oferujemy kursy w formie klasycznych zajęć uniwersyteckich  a więc wykładów i ćwiczeń a nawet laboratoriów, które trwają cały semestr (najczęściej od 15 do 30 godzin).

Jeśli chcecie Państwo poznać życie naszej Alma Mater, stać się częścią społeczności akademickiej jednej z najstarszych i najlepszych uczelni w naszym kraju,  serdecznie zapraszamy.