Data publikacji w serwisie:

Warsztaty „Co nie do pomyślenia / jest do pomyślenia. O metodzie twórczej Wisławy Szymborskiej”

W ramach obchodów Roku Wisławy Szymborskiej zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach „Co nie do pomyślenia / jest do pomyślenia. O metodzie twórczej Wisławy Szymborskiej”, które przeprowadzi Dagmara Świerkowska-Kobus, doktorantka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM oraz badaczka slamu poetyckiego.

O miejscu Wisławy Szymborskiej w świecie polskiej literatury świadczy otrzymana przez nią w 1996 roku Nagroda Nobla. Wyróżnienie wywołało zainteresowanie rynku wydawniczego, sektora edukacji oraz nauki. O polskiej noblistce porozmawiamy jako o artystce wszechstronnej. Nie tylko pisała wiersze poruszające problematykę ludzkiej codzienności, ale przede wszystkim potrafiła te utwory odczytać tak, by wzbudzić uwagę swoich odbiorców i nawiązać z nimi emocjonalną więź. Oprócz opanowania do perfekcji umiejętności prezentacji własnej twórczości, miała też niecodzienną pasję – wykorzystywała wieloznaczeniowość języka tworząc kolaże. Kolekcja Wisławy Szymborskiej przedstawiona kilka lat temu w krakowskim MOCAK-u liczyła ponad dwieście wyklejanek, a ile jest ich naprawdę? Mówi się o tysiącach! Podczas planowanych warsztatów porozmawiamy o metodzie twórczej Wisławy Szymborskiej – charakterystycznym dla niej łączeniu kilku przestrzeni artystycznych w jedną hiperwizję twórczą oraz stworzymy własne dzieła.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 9 maja br. o godz. 11 w Salonie Mickiewicza Collegium Maius przy ul. Fredry 9 w Poznaniu.

Do udziału w warsztacie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych. Liczba miejsc jest ograniczona, zgłoszenia prosimy przesyłać na adres wiersze@amu.edu.pl.