Data publikacji w serwisie:

Weź udział w Hackathonie ShowMeData

Zapraszamy studentów i pełnoletnich uczniów do wzięcia udziału w drugiej edycji wydarzenia Hackathon ShowMeData, organizowanego przez Główny Urząd Statystyczny w Warszawie. Hackathon odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2019 r. w Głównym Urzędzie Statystycznym w Warszawie, a jego udział jest bezpłatny.

Rejestracja internetowa Uczestników Hackathonu w ramach stworzonych Zespołów trwa od dnia 27 marca do dnia 10 kwietnia 2019 roku.

Celem Hackathonu jest wyłonienie najlepszego prototypu interaktywnej aplikacji webowej lub mobilnej, przeznaczonej dla młodzieży w 15 lat i więcej, w którym zastosowany zostanie motyw przewodni Hackathonu „Zobacz jak statystyka opisuje liczbami świat, który Cię otacza” przy użyciu technik rozpoznawania obrazu w połączeniu z prezentacją danych statystycznych z baz danych GUS i EUROSTATU.

Dla każdego, kto przyjdzie na hackathon i podejmie wyzwanie stworzenia prototypu aplikacji czeka certyfikat uczestnictwa w Hackathonie GUS, a na zwycięskie zespoły nagrody pieniężne.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej wydarzenia pod adresem http://hackathon.stat.gov.pl/