Data wydarzenia:

16. edycja międzynarodowej konferencji naukowej – The European Conference PHYSICS OF MAGNETISM 2021

Instytut Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu organizuje 16. edycję międzynarodowej konferencji naukowej – The European Conference PHYSICS OF MAGNETISM 2021.

Udział w konferencji stanowi świetną okazję do poszerzenia wiedzy na temat najbardziej aktualnych badań dotyczących szeroko rozumianej fizyki magnetyzmu, materiałów magnetycznych, w tym również układów topologicznych, silnie skorelowanych elektronów, układów spinowych, spintroniki oraz potencjalnym zastosowaniu tychże materiałów w technologii.

Wiedzą na powyższe tematy będą się z nami dzielić eksperci z całego świata, w tym laureat Nagrody Nobla z 2007, prof. Albert Fert.

Pięciodniowa konferencja odbędzie się w trybie on-line. Uroczyste otwarcie 28 czerwca b.r. o godzinie 10.30, jak i wykład prof. A. Ferta na zakończenie konferencji, 2 lipca od godziny 18.00, będą dostępne dla szerokiej publiczności, do udziału w których organizatorzy gorąco zapraszają.

Po więcej szczegółów odsyłamy do strony wydarzenia