Data wydarzenia:

Debata „System wartości w dobie COVID-u” – Areopag Uniwersytetów

„Areopag Uniwersytetów - świat w dobie COVID-u” to tytuł debat organizowanych przez cztery uniwersytety. Pierwszą z nich zaplanowano na poniedziałek 18 października, o godz. 16.00, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Tematem spotkania będzie „System wartości w dobie COVID-u”. Wydarzenie będzie transmitowane online na stronach internetowych uniwersytetów.

Areopag Uniwersytetów, pod hasłem „Doświadczyć, aby zaświadczyć” to inicjatywa środowiska akademickiego KUL, którego partnerami stały się czołowe polskie uniwersytety: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Główną ideą Areopagu jest prowadzenie debaty publicznej o wyzwaniach współczesności w przestrzeni uniwersyteckiej z udziałem wszystkich zainteresowanych tematem stron. Pierwsza z debat 18 października. Rozpoczyna Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Poruszymy tematy od medycyny po nauki humanistyczno-społeczne, ekonomię, gospodarkę, zarządzanie i wartości – mówi rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski. – To uniwersytety powinny być miejscem dyskusji, wymiany argumentów, spostrzeżeń i zdań na tematy, które dotyczą ważnych, aktualnych problemów. Wypracowane wnioski, konkluzje mogą stanowić bazę do przekazów medialnych i ukierunkować dyskurs społeczny w oparciu o wiedze, naukę oraz doświadczenie – dodaje.

Pierwsza debata „System wartości w dobie COVID-u” zaplanowana została na poniedziałek 18 października, g. 16, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Centrum Transferu Wiedzy, aula 408, Al. Racławickie 14.

Uczestnikami dyskusji będą eksperci wyznaczeni przez uniwersytety:
UW – ks. dr hab. Cezary Smuniewski, prof. ASzW,
UJ – prof. Leszek Sosnowski,
UAM – prof. Zbyszko Melosik,
KUL – prof. Jacek Wojtysiak,
Moderacja debaty – dr hab. Artur Mamcarz-Plisiecki, KUL.

Spotkanie ma charakter otwarty, dlatego poza środowiskiem akademickim zapraszam również wszystkich zainteresowanych – zaznacza rektor KUL. Do zaproszenia dołączają się również Rektor UW prof. dr hab. Alojzy Nowak, Rektor UJ prof. dr hab. Jacek Popiel, Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska.

Wydarzenie będzie transmitowane online na stronach internetowych uniwersytetów.

Patronat Honorowy nad Areopagiem Uniwersytetów objęła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z wydarzenia: