Data wydarzenia:

Cykl spotkań z twórcami tryptyku operowego „The Man With Night Sweats - wyznania nosiciela HIV”

Jak często można zapytać reżysera o pomysł na monodram? Lub kompozytora o inspiracje muzyczne w trakcie tworzenia muzyki do opery? Albo porozmawiać z obsadą widowiska o ich procesie twórczym; dopytać o rzeczy, które zwykle są w sferze domysłu. Bądź zapytać reżysera światła o (prawie) każdy punkt świetlny na scenie i tajniki produkcji teatralnej?

Koło Badań nad Musicalem „Synteza Sztuk” zaprasza na cykl czterech spotkań z twórcami drugiej części tryptyku operowego „The Man With Night Sweats - wyznania nosiciela HIV”, którego premiera  odbędzie się w ramach festiwalu Opera Rara 21 listopada 2021 roku o godzinie 19:00 w Łaźni Nowej w Krakowie (https://operarara.pl/).

Tryptyk porusza tematy, które są ważne dla queerowej społeczności, a które są nieobecne w narracji polskich scen operowych: dorastanie w homofobicznej szkole, życie z HIV, mierzenie się z anoreksją. Druga część tryptyku bazuje na autobiograficznych wierszach brytyjskiego poety Thoma Gunna, którego poezja jest odpowiedzią na epidemię AIDS oraz obserwacją tego kryzysu podczas jego nasilenia w latach 80. ubiegłego wieku

Chcielibyśmy aby nasza queerowa trylogia (celowo realizowana w Polsce) wpisała się w kampanię uświadamiającą i walczącą o prawa mniejszości – deklarują twórcy.

Spotkania będą odbywać się od 8 grudnia 2021 roku do 9 lutego 2022 roku.

Więcej informacji o samym monodramie operowym oraz cyklu spotkań  znajdziecie Państwo na profilu FB.

Serdecznie  zapraszamy!