Data wydarzenia: -

I Kongres Koreanistyczny na UAM

25 i 26 kwietnia 2019 roku odbędzie się I Kongres Koreanistyczny: Toward Academic Cooperation: Korean Studies in Poland 2019 organizowany przez Wydział Neofilologii UAM -  Zakład Filologii Koreańskiej i Polskie Towarzystwo Koreanistyczne.

W uroczystości będą brali udział goście z Korei Południowej, studenci zagraniczni, Ambasada Republiki Korei i przedstawiciele Centrum Kultury Koreańskiej.

Celem I Kongresu Koreanistycznego jest uroczysta inauguracja działalności Polskiego Towarzystwa Koreanistycznego w Polsce, utworzenie platformy współpracy i integracji akademickiej wśród wykładowców, studentów i doktorantów oraz popularyzacja studiów koreanistycznych w Polsce.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych koreanistyką do udziału w interdyscyplinarnej dyskusji naukowej.

W programie przewidziano takie wystąpienia jak m.in.:

• Taniec w kulturze koreańskiej,
  • Narracja w japońskich i koreańskich gazetach,
  • Proces pokojowy na Półwyspie Koreańskim,
  • Ekspansja kina i seriali telewizyjnych Korei na świecie i w Polsce,
  • Kult przodków Korei.

Więcej informacji można znaleźć na: https://www.facebook.com/events/406465320088280/?active_tab=about

Pobierz Program I Kongresu Koreanistycznego (plik pdf w języku angielskim)