Data wydarzenia:

III Dzień Zdrowia Psychicznego na UAM

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustanowiła 10 października Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego. O tym jak ważnym zadaniem jest troska o dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny jednostki, bezpieczeństwo oraz zdolność do rozwoju i samorealizacji, przypomina hasło tegorocznych obchodów: „Uczyń zdrowie i dobre samopoczucie psychiczne wszystkich globalnym priorytetem”.

Wychodząc naprzeciw potrzebom studentów, pracowników oraz absolwentów UAM, Poradnia Rozwoju i Wsparcia Psychicznego, Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami oraz Biuro Jakości Kształcenia organizują w piątek 18 października br. wydarzenie Dzień Zdrowia Psychicznego na UAM.

Warsztaty, wykłady oraz zajęcia sportowe będą odbywać się na kampusach Morasko i Ogrody, Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu, w obiektach sportowych UAM, Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie oraz Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile.

By umożliwić wszystkim osobom studiującym na UAM wzięcie udziału w zaplanowanych aktywnościach, w dniu wydarzenia będą dystrybuowane przez wolontariuszy imienne karnety, stanowiące podstawę usprawiedliwienia nieobecności na zajęciach w godzinach trwania Dnia Zdrowia Psychicznego. Nauczyciele akademiccy mają możliwość wzięcia udziału w wykładach (bez limitu miejsc) wraz ze swoją grupą zajęciową. Pozostali pracownicy naszej uczelni mogą wziąć udział we wszystkich wydarzeniach za wiedzą swoich przełożonych.

Dodatkowo w piątek 11 października o godz. 15:00 zostaną uruchomione zapisy dla absolwentów UAM.

Program warsztatów i wykładów dostępny jest poniżej. Rejestracji na wybrane zajęcia należy dokonać za pośrednictwem formularza (brak warsztatu/wykładu w formularzu oznacza, że został wyczerpany limit miejsc).

Wypełnij formularz rejestracyjny!

Uwaga! Osoby anglojęzyczne mogą zapisać się na warsztaty w języku angielskim poprzez formularz: 3rd Mental Health Day AMU 2024

Do zobaczenia na wydarzeniu!

Program warsztatowo-wykładowy

Pobierz program w formacie PDF dla wybranej lokalizacji:

1. Kampus Morasko
  2. Kampus Ogrody
  3. Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM (Zagajnikowa 9)
  4. Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu, Nadnotecki Instytut UAM w Pile

Zapisy trwają do wtorku 22 października do godz. 12 lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc.

Program oficjalnego otwarcia

Oficjalne otwarcie wydarzenia rozpocznie się o godz. 9:30 w auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na kampusie Morasko:

1. Otwarcie wydarzenia przez prof. dr hab. Joannę Wójcik, Prorektor ds. studenckich i kształcenia.
  2. Sesja naukowa
    1. Zdrowie psychiczne a relacje i więzi społeczne – prof. Lidia Cierpiałkowska
    2. Sesja Q&A w oparciu o wyniki ankiet studenckich i pracowniczych – prof. Lidia Cierpiałkowska, mgr Agata Kaźmierska

Sesja otwierająca Dzień Zdrowia Psychicznego będzie transmitowana na kanale UAM na YouTube:

.