Data wydarzenia:

Koncert na 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego

Szanowni Państwo,

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki zaprasza w imieniu własnym oraz Międzyuczelnianego Komitetu Obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, na jubileuszowy Koncert Majowy „Od Paderewskiego do Pendereckiego”  w 100. rocznicę Uniwersytetu Poznańskiego, który odbędzie się we wtorek, 7 maja 2019 r., o godz. 20.00 w Auli Uniwersyteckiej.

W programie m.in. utwory Ignacego Jana Paderewskiego, Krzysztofa Pendereckiego i Stefana Stuligrosza – doktorów h. c. Uniwersytetu Poznańskiego  i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W Koncercie Jubileuszowym wezmą udział chóry czterech uczelni:

• Chór Kameralny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pod dyrekcją prof. Krzysztofa Szydzisza
  • Chór Akademicki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pod dyrekcją Beaty Bielskiej
  • Chór Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pod dyrekcją  prof. Przemysława Pałki
  • Chór Akademicki „Coro Da Camera” Uniwersytetu Przyrodniczego pod dyrekcją dr Barbary Dąbrowskiej-Silskiej
  • Poznański Chór Polihymnia Akademii Wychowania Fizycznego pod dyrekcją  dr hab. Tomasza Dzięcioła

oraz

• Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki, pod dyrekcją Macieja Wielocha
  • Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza

Soliści:

• Jacek Kortus – fortepian
  • Marzena Michałowska – sopran
  • Karolina Gumoś – mezzosopran
  • Rafał Bartmiński – tenor
  • Dariusz Machej – baryton

Na koncert obowiązuje internetowy system rezerwacji biletów.

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że zaproszenia dla pracowników, emerytów, doktorantów
i studentów będą do pobrania w internetowym systemie rezerwacji na stronie http://koncerty.amu.edu.pl/

Rejestracja rozpocznie się od 26 kwietnia br. o godz. 12.00. i potrwa do 7 maja br. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkie 220 dostępnych miejsc zostało już zarezerwowane. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie.

Zaproszenia dla senatorów i gości Rektora wysłane zostały pocztą wewnętrzną.

Serdecznie zapraszamy!