Data wydarzenia:

Koncert na zakończenie XXVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

W sobotę 20 kwietnia 2024 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Auli Nova Akademii Muzycznej (pl. S. Stuligrosza 1) na Koncert na zakończenie XXVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Będzie to wydarzenie intermedialne, wykorzystujące narzędzia takie jak: live electronics, live video, algorytmy muzyczne oraz sztuczną inteligencję do stworzenia koncertu angażującego ludzi i maszyny.

Muzyka będzie wykonywana przez instrumentalistów z udziałem sztucznej inteligencji, która tworzyć będzie warstwy dźwiękowe i wizualne w oparciu o materiał muzyczny wykonywany na żywo na scenie. Zaprezentowany zostanie fragment interaktywnej video-opery „Jest na to czas i miejsce”, podczas którego publiczność będzie mogła wejść w dialog z chatbotem.

Podczas koncertu zaprezentuje się Trans-for-Matha Ensemble oraz Poznańska Orkiestra Laptopowa (Lambda Ensemble), która wykona utwór na smartfony i elektronikę. Lambda Ensemble to wspólna inicjatywa Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Poznaniu i Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to jedna z pierwszych w Polsce regularnych orkiestr laptopowych, wykorzystująca współczesne metody programistyczne takie jak live coding. Zakończeniem koncertu będzie wspólne „dzieło” wszystkich zaangażowanych (w tym bytów wirtualnych). Koncert poprowadzi dr Michał Janocha.

Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, które można pobrać za pomocą systemu Bilety24 i w siedzibie Centrum Informacji Kulturalnej przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu.

Pobierz bezpłatną wejściówkę


Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”.