Data wydarzenia: -

Koncert Noworoczny UAM

Szanowni Państwo,

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki zaprasza społeczność uniwersytecką na tradycyjny Koncert Noworoczny, wpisujący się w obchody 100-lecia naszej Almae Matris, który odbędzie się w poniedziałek, 7 stycznia 2019 r., o godz. 19.00 w Auli Uniwersyteckiej.

Wykonawcami koncertu będą działające na Uczelni zespoły artystyczne:

  • Chór Akademicki UAM pod dyrekcją Beaty Bielskiej
  • Chór Kameralny UAM pod dyrekcją dr Joanny Piech-Sławeckiej

oraz

  • Zespół Sharp Eleven Big Band, który prowadzi Jan Adamczewski.

Zespół Sharp Eleven Big Band składa się z miłośników big bandowego grania, którym nie obce są nazwiska gwiazd ery swingu takich jak: Glen Miller, Count Basie, Duke Ellington. Grupa sięga również po repertuar wirtuozów tego gatunku: Maynard Ferguson, Buddy Rich, Bob Mintzer, Michela Camilo.

W drugiej części koncertu gościnnie wystąpi dr Stan Breckenridge na zaproszenie Wydziału Anglistyki UAM. Dr Stan Breckenridge jest jazzmanem, wykładowcą akademickim, autorem publikacji naukowych, stypendystą programu Fulbright w prestiżowej kategorii Distinguished Chair, kompozytorem, wokalistą i pianistą z Kalifornii.

Na koncert poniedziałkowy, 7 stycznia 2019 r. o godz. 19.00 obowiązuje wstęp wyłącznie za zaproszeniami.

Zaproszenia dla senatorów wysłane zostały pocztą wewnętrzną. Adresatów tych zaproszeń uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności najpóźniej do dnia 21 grudnia 2018 r. pod nr tel. 61 829 44 68 lub na adres e-mail pani Magdaleny Kalawskiej z Sekcji Promocji Centrum Marketingu: kalawska@amu.edu.pl.

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że zaproszenia dla pracowników, emerytów, doktorantów i studentów będą do pobrania w internetowym systemie rezerwacji na stronie http://koncerty.amu.edu.pl Rejestracja ruszy od 27 grudnia br. o godz. 10.00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Podczas Koncertu będzie miało miejsce wręczenie nagrody Rady Fundacji Kultury Polskiej Filii w Poznaniu i Regionalnego Obserwatorium Kultury UAM - prestiżowa nagroda główna i statuetka Fundacji Kultury Polskiej w 2017 oraz tzw. „mała nagroda”.

Nagroda ta przyznawana jest każdego roku wybitnej postaci działającej w szeroko rozumianym obszarze kultury za „budowanie społeczeństwa obywatelskiego w dziedzinie kultury”.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie Uniwersyteckim Koncertem Noworocznym ze strony społeczności miasta Poznania wszystkich miłośników muzyki, także spoza uczelni, zapraszamy na drugi koncert, który odbędzie się we wtorek 8 stycznia 2019 r. o godz. 19.00. Koncert w tym dniu jest biletowany.
Bilety w cenie 15,00 i 20,00 zł/szt. można nabyć poprzez stronę internetową: bilety24.pl

Serdecznie zapraszamy!

7 stycznia, godz. 19.00, Aula UAM (wstęp za zaproszeniami)

8 stycznia, godz. 19.00, Aula UAM (bilet wstępu w cenie 15,00 i 20,00 zł)