Data wydarzenia:

Koncert rektorski „Muzykalny UAM”

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki serdecznie zaprasza na kolejny koncert rektorski z cyklu „Muzykalny UAM”, który odbędzie się 28 maja o godz. 19.00 w Auli Lubrańskiego. Wykonawcami koncertu będą działająca na Uczelni Orkiestra Kameralna UAM pod dyrekcją Aleksandra Grefa oraz dr Dorota Blinkiewicz z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, która zasiądzie przy fortepianie. W repertuarze przede wszystkim przeboje muzyki klasycznej, ale nie zabraknie także melodii z kręgu muzyki popularnej.

Wstęp na koncert jest bezpłatny i nie ma konieczności rezerwacji wejściówek.

Program i wykonawcy koncertu:

Dorota Blinkiewicz - fortepian

 1. Ludwig van Beethoven - Sonata nr 8 c-moll „Pathétique” op. 13, cz. 1
 2. Robert Schumann - Fantasiestücke op. 12: nr 1 Des Abends, nr 2 Aufschwung
 3. Claude Debussy - Passepied z Suite bergamasque
 4. Fryderyk Chopin - Scherzo h-moll op. 20 nr 1
 5. Richard Cocciante - Belle z Notre-Dame de Paris, transkr. na fortepian Armelle Cocheril)

Orkiestra Kameralna UAM pod dyrekcją Aleksandra Grefa

 1. G. F. Haendel - Ombra mai fu, aria z opery Serse , opr. Aleksander Gref
 2. W. A. Mozart - Eine kleine Nachtmusik KV 525, cz. 1 i 2
 3. P. Czajkowski - trepak z baletu Dziadek do orzechów
 4. P. A. Grainger - Molly on the Shore, piosenka irlandzka
 5. L. Anderson - Plink, Plank, Plun

Orkiestra Kameralna UAM, Dorota Blinkiewicz - fortepian, dyr. Aleksander Gref

 1. S. Joplin - Elite Syncopations, opr. Aleksander Gref
 2. S. Joplin - Maple Leaf Rag, opr. Aleksander Gref

Prowadzenie - Alina Mądry


Dorota Blinkiewicz - naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku sześciu lat w Społecznym Ognisku Artystycznym z siedzibą w CK Zamek w Poznaniu. Trwała ona sześć lat i tyleż samo kontynuacja edukacji prywatnie. Po maturze, będąc już studentką matematyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM, nieprzerwanie rozwijała swoje umiejętności pianistyczne w Konserwatorium Muzycznym w Poznaniu (CK Zamek). Te starania zaowocowały przyjęciem w poczet studentów zaocznych Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu do klasy fortepianu Ewy Kandulskiej-Jakóbczyk. Edukacja muzyczna zakończyła się uzyskaniem tytułu licencjata w 2014 roku. Od tego roku rozpoczęły się solowe recitale na konferencjach matematycznych. Obecnie pracuje jako adiunkt na macierzystym wydziale. A muzykę nieprzerwanie traktuje jako pasję.

Orkiestra Kameralna UAM - powstała w 2004 roku z inicjatywy jej obecnego dyrygenta, Aleksandra Grefa. Już zatem 15 lat ubogaca muzyczne życie na naszej uczelni oraz reprezentuje ją  na zewnątrz, uczestnicząc w realizacji różnych inicjatyw kulturalnych i społecznych. Orkiestra wspiera niezależne projekty muzyczne, podejmując współpracę z zespołami w kraju i za granicą. W repertuarze orkiestry odnaleźć można zarówno utwory należące do kanonu muzyki klasycznej, jak i przeboje muzyki popularnej i filmowej.