Data wydarzenia:

Koncert rektorski z cyklu „Muzykalny UAM”

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki serdecznie zaprasza na kolejny koncert rektorski z cyklu „Muzykalny UAM”, który odbędzie się 18 czerwca o godz. 18.30 w Auli Lubrańskiego. Wykonawcą koncertu będzie poznańska grupa Whisky River Rock&Roll Band, której liderem jest dr Bartłomiej Garczyk - adiunkt w Zakładzie Historii Europy Wschodniej Instytutu Wschodniego UAM. W repertuarze dobre stare przeboje lat 70. w aranżacji zespołu i kompozycje autorskie.

Wstęp na koncert jest bezpłatny i nie ma konieczności rezerwacji wejściówek.

Program i wykonawcy koncertu:

Zespół Whisky River Rock&Roll Band w składzie:

Kasia Hybiak - vocal, chórki

Bartłomiej Garczyk - vocal, gitara basowy

Michał Ruksza - piano

Maciej Jałowski - gitara elektryczna

Marcin Baworowski - bębny

Seweryn Graniasty - sax

Program koncertu:

1. Call me the breeze (z rep. J.J. Cale’a)
  2. C.C. Rider (z. rep. E. Presleya)
  3. Tulsa time (z rep. E. Claptona)
  4. Big hunk of love (z rep. E. Presleya)
  5. Proud Mary (z rep. T. Turner)
  6. Think (z rep. A. Franklin)
  7. Don’t play that song (z rep. A. Franklin)
  8. Bandana (z rep. T. Turner)
  9. Walking in the sun (z rep. C. Khan)

10.To love somebody (z rep. T. Jonesa)

1. I got a woman (z rep. R. Charles’a)
  2. Sweet home Alabama (z rep. Creedance Clearwater Revival)
  3. Sweet little Rock&Roller ( z rep. R. Stewarta)
  4. Spróbuj wyjaśnić mi (muz. i sł. B. Garczyk)
  5. Pragnę podziękować ci (muz. i sł. B. Garczyk)

Wprowadzenie do koncertu - Alina Mądry

Bartłomiej Garczyk i Whisky River Rock & Roll Band

Poznańska grupa  Whisky River Rock&Roll Band powstała we wrześniu 2008 roku. Pomysłodawcą projektu opartego na stylistyce muzyki country lat 70., rock&rolla i rytmie boogie był absolwent UAM, a dziś adiunkt w Zakładzie Historii Europy Wschodniej Instytutu Wschodniego UAM dr Bartłomiej Garczyk. Muzyka tym samym stała się, obok oscylującej wokół historii i kultury Rosji pracy naukowej, główną pasją życiową, realizowaną wspólnie z grupą Przyjaciół – również w większości absolwentów Poznańskiego Uniwersytetu. Zespół koncertuje zarówno w Poznaniu, jak i wielu wielkopolskich miastach. Nie obce są mu zloty motocyklowe i inne imprezy plenerowe. W roku Jubileuszu UAM, zespół obchodził również swój skromny jubileusz 10-lecia istnienia. Podczas koncertu muzycy zaprezentują wiele piosenek znanych wykonawców, jak i kilka autorskich kompozycji.