Data wydarzenia: -

Konferencja naukowa „Polska, Wielkopolska, Uniwersytet Poznański z perspektywy 100-lecia"

Rektor prof.  UAM dr hab. Andrzej Lesicki i Międzyuczelniany Komitet Obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego zapraszają serdecznie na konferencję naukową Polska, Wielkopolska, Uniwersytet Poznański z perspektywy 100-lecia, która odbędzie się w dniach 14-15 listopada br. w Collegium Minus, sala Lubrańskiego przy ul. Wieniawskiego (14.11) oraz na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM przy ul. Umultowskiej 89A (15.11).

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane wybrane wyniki badań naukowych dotyczących m.in. okoliczności, które umożliwiły odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku oraz wybuch Powstania Wielkopolskiego. Oprócz przebiegu i rezultatów tych wydarzeń, poznają Państwo również znaczenie ustanowienia niepodległości i zwycięstwa tegoż Powstania w procesie tworzenia uniwersytetu w Poznaniu.

Rejestracja na konferencję poprzez formularz

Program konferencji dostępny w pliku pdf.