Data wydarzenia: -

Konferencja online "Challenges and the opportunities presented by the pandemic"

Compostela Group of Universities i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu współpracują z European Access Network w organizacji 29th EAN Annual Conference "Challenges and opporunities by the pandemic". Konferencja odbędzie się online w dniach od 27 do 29 października 2020 r., a rejestracja i udział są bezpłatne.

Konferencja jest poświęcona analizie wyzwań, ale także i nowych możliwości, dla uniwersytetów i systemu kształcenia na poziomie wyższym spowodowanych pandemią. Organizatorzy zaplanowali 5 sesji panelowych poświęconych takim tematom jak sytuacja kandydatów na studia i studentów, nauczania na odległość, ekonomiczne aspekty pandemii, wyrównywanie szans w instytucjach szkolnictwa wyższego i w edukacji online. Sesja panelowe będą prowadzone w modułach 2‑godzinnych prowadzonych przez moderatora. Jedna z sesji będzie przygotowana przez organizacje studenckie z Holandii.

Wszystkie sesji panelowe są otwarte, warunkiem udziału jest wcześniejsza rejestracja na stronie https://ean.home.amu.edu.pl/ . Zapraszamy także studentów, ponieważ pandemia jest początkiem nowego świata w szkolnictwie wyższym, a w tej rzeczywistości będą oni dalej żyć i pracować.

Zarejestrować można się na każdą z sesji panelowych, ponieważ ich terminy się nie pokrywają. Po rejestracji każdy z uczestników otrzyma automatyczne potwierdzenie i linki do wybranych sesji panelowych.

Parę dni przed konferencją do uczestników trafią wyniki warsztatów.