Data wydarzenia:

Konferencja „Zostanę noblistką. Kobiety w naukach ścisłych”

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej z cyklu Laboratorium Kobiet UAM pt. „Zostanę Noblistką. Kobiety w naukach ścisłych”. Konferencja odbędzie się 7 listopada 2023, od g. 10.00, w Collegium Physicum, Kampus Morasko Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Termin spotkania jest szczególny, bowiem 7 listopada przypada rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie (1867), dodatkowo obchodzimy 120-lecie przyznania Nagrody Nobla z fizyki małżeństwu Curie, a po trzecie również 7 listopada 1911 roku Maria otrzymała telegram ze Sztokholmu o przyznaniu jej drugiego Nobla, tym razem z chemii za odkrycie polonu i radu.

W tym dniu w sposób szczególny pragniemy zastanowić się nad sytuacją studentek, doktorantek i badaczek pracujących w szeroko rozumianych naukach ścisłych. Będziemy rozmawiać o ich sukcesach, codzienności i barierach, jakie stoją na drodze harmonijnego rozwoju kariery naukowej i życia osobistego, a także o skutecznych strategiach prorównościowych w środowisku akademickim.

Konferencji towarzyszyć będą wystawy poświęcone postaciom i karierom kobiet w nauce, a także akcja społeczna „Znajdź swoją bohaterkę”.

Zobacz program konferencji (plik PDF)

Osoby uczestniczące w konferencji otrzymają dwie unikatowe publikacje UAM: kalendarz na 2024 rok poświęcony historycznym postaciom wybitnych naukowczyń oraz książkę z uroczystości upamiętniającej przyznanie przez UAM tytułu doktora honoris causa Marii Skłodowskiej-Curie, która miała miejsce w roku 2022.

Konferencje w ramach cyklu „Laboratorium Kobiet” organizowane są od 2018 roku, a celem tych spotkań jest docenienie roli i osiągnięć kobiet w nauce oraz diagnoza sytuacji i wyzwań, przed którymi stoją współczesne badaczki.

Rejestracja na konferencję

Uprzejmie prosimy o rejestrację na konferencję do 3 listopada 2023 poprzez formularz rejestracyjny:

Wypełnij formularz rejestracyjny

Organizatorzy konferencji:
Zespół „Gdy Nauka jest Kobietą” UAM pod przewodnictwem JM Rektor prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej
Wydział Fizyki UAM
Wydział Matematyki i Informatyki UAM
Wydział Chemii UAM

Do zobaczenia na Morasku!

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę wydarzenia: https://zostanenoblistka.amu.edu.pl/