Data wydarzenia:

Międzynarodowa konferencja „Ku przyszłości” (podsumowanie projektu RAZEM)

28 czerwca 2024 r. w godz. 9:00-18:00 na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM (ul. Szamarzewskiego 89, Budynek E, sala B)  odbędzie się konferencja podsumowująca studencki projekt polsko-ukraiński RAZEM.

Projekt RAZEM jest kontynuacją współpracy zapoczątkowanej w czerwcu 2023 r. podczas letniej szkoły dla studentów z Ukrainy, która odbywała się na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Celem projektu jest integracja polskiego i ukraińskiego środowiska uniwersyteckiego wokół wspólnych wyzwań w obszarze szeroko rozumianej edukacji. Realizacja odbywa się we współpracy studentów z Polski (UAM) i studentów z wybranych uczelni z Ukrainy. Liderami i koordynatorami projektu są wykładowcy z WSE UAM.

– Od kilku miesięcy prowadzimy wspólne badania i realizujemy projekty edukacyjne i terapeutyczne. Mimo dzielącej nas odległości systematycznie spotykamy się w formule zdalnej, dzielimy się efektami naszych działań i wzajemnie motywujemy się do pracy. Z połączenia naszych naukowych potencjałów, doświadczeń edukacyjnych i ludzkiego zapału powstaje niecodzienna konferencja naukowa, podczas której zaprezentujemy wyniki badań, projekty dydaktyczne, wystawę, a także materiały dydaktyczne w języku polskim i ukraińskim dla nauczycielek i nauczycieli w Polsce i Ukrainie – pisze prof. dr hab. Kinga Kuszak, kierownik projektu.

Zobacz program konferencji [plik PDF]