Data wydarzenia:

Nauka dla wodoru (Forum H2POLAND)

17 maja 2022 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w ramach trwającego Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych, odbędzie się wydarzenie „Nauka dla wodoru”, w ramach którego poznańskie uczelnie zaprezentują się naukowo i nie tylko. My też tam będziemy!

Chemicy oraz fizycy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zadbają o to, by zainteresować nowoczesnymi technologiami publiczność biorącą udział w wydarzeniu.

Zapraszamy m.in. na:

• pokazy obrazujące otrzymywanie wodoru w małej i dużej skali,
  • tajemnice ciekłego azotu,
  • rozmowy o znaczeniu wodoru dla globalnego przemysłu, ochrony środowiska oraz nauki.

Wstęp wolny od godz. 10:00 do 16:00 w hali 8A Międzynarodowych Targów Poznańskich (brama od ul. Śniadeckich).

Wydarzenie jest wspólnym przedsięwzięciem poznańskich uczelni, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zapraszamy!