Data wydarzenia:

Noc Anglistów

25 listopada w godz. 16-22 na UAM odbędzie się druga edycja Nocy Anglistów. Na uczestników czekają warsztaty oraz wykłady – zarówno w formie stacjonarnej, jak i online.

Noc Anglistów to ogólnopolskie wydarzenie zainicjowane i koordynowane przez Wydział Anglistyki UAM. W ramach Nocy Anglistów podczas jednego wieczoru w całym kraju odbędą się wykłady, warsztaty i prezentacje przygotowane przez anglistów i anglistki z 15 polskich uniwersytetów.

Głównym celem tego unikatowego wydarzenia jest pokazanie myśli i potencjału naukowego polskiej anglistyki, a także ukazanie nieprawdziwości mitu, że anglistyka to wyłącznie nauka języka.

W ramach wydarzenia Wydział Anglistyki przygotował propozycje warsztatów i wykładów. Będą one szczególnie interesujące dla uczniów szkół średnich. W programie uczelni znalazły się również propozycje dla uczniów szkoły podstawowej oraz dla dorosłych.

Druga edycja Nocy Anglistów to aż 130 wydarzeń. Zapraszamy do zapoznania się z programem Nocy Anglistów na stronie www.nocanglistow.pl.