Data wydarzenia:

Noc Muzeów na UAM

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w sobotę 20 maja w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum UAM w ramach Nocy Muzeów. W Sali Lubrańskiego w Collegium Minus zobaczyć będzie można okolicznościową wystawę z okazji Roku Matejki. Słynny obraz mistrza „Założenie Akademii Lubrańskiego w Poznaniu” po raz pierwszy pokazany zostanie w murach naszej uczelni. Dzieło prezentowane będzie w towarzystwie trzech jego kopii: należącej do UAM, sprowadzonej z Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu i z Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie prelekcja Dyrektora Muzeum UAM prof. Andrzeja Gulczyńskiego „Tradycje akademickiego Poznania na obrazie Jana Matejki”, która rozpocznie się o godz. 20.00.

Dla najmłodszych miłośników sztuki Muzeum UAM przygotowało warsztaty plastyczne pt. „W pracowni malarskiej”. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 18.00 i 20.00, liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, konieczne są zatem wcześniejsze zapisy telefoniczne.

Z kolei od 17.00 do 23.00 w westybulu Auli w Collegium Minus zapoznać się będzie można z wystawą „Tyko dlatego, że Poznań. Wisława Szymborska – doktor honoris causa UAM”.

Na wszystkich chcących odkryć interesującą, a czasami wręcz zaskakującą historię samego budynku Collegium Minus oraz związanych z nim postaci od 17.00 do 23.00 czeka zwiedzanie w formie questów.

Szczegółowe informacje wraz z programem wydarzenia znajdziesz na stronie internetowej Muzeum UAM i na fanpage'u Muzeum na Facebooku.