Data wydarzenia:

Noc Naukowców 2024

Noc Naukowców w tym roku odbędzie się 27 września. Ostatni piątek września to tradycyjnie europejskie święto nauki. Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotowane zostaną naukowe atrakcje i pokazy.

W ramach otrzymanego z Komisji Europejskiej dofinansowania na realizację grantu SUSTAINIGHT „Scientists from various fields work together for the sustainable development of our planet”, w którym pełnimy rolę partnera, nasi naukowcy przygotują wiele atrakcji m.in.: pokazy, warsztaty wycieczki, otwarte stoiska, czy wykłady.

Zwieńczeniem wydarzenia będą chemiczne pokazy przed Collegium Chemicum Novum.

Szczegółowy program wydarzenia będzie dostępny od września w uczelnianych kanałach internetowych oraz głównej stronie wydarzenia www.nocnaukowcow.pl

Już dziś serdecznie zapraszamy do spędzenia tego wieczoru w budynkach i przestrzeniach UAM!