Data wydarzenia: -

Przez sztukę do nauki

Zapraszamy nauczycieli, studentów i wszystkich zainteresowanych kreatywnymi sposobami opowiadania o matematyce i sztuce na bezpłatne warsztaty 4 – 5 lipca br. w Poznaniu. W programie m.in. koncert muzyki algorytmicznej w wykonaniu orkiestry laptopowej i wykład artystyczno-matematyczny. Wszystkie wydarzenia odbędą się na żywo, a dwa z nich będą dodatkowo transmitowane.

Warsztaty rozpocznie koncert muzyki algorytmicznej 4 lipca o godz. 19:00, w Centrum Kultury Zamek, w wykonaniu Poznańskiej Orkiestry Laptopowej λ-ensemble.

W poniedziałek 5 lipca miejscem warsztatów będzie Aula Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wykłady wygłoszą: prof. dr hab. Jarosław Grytczuk z Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. Jerzy Pogonowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Jan Świerkowski z Centrum Komunikacji i Kultury w Lizbonie. Na koniec odbędzie się wykład matematyczno-artystyczny „Geometria muzyki”, który poprowadzą: muzycy, matematycy i zespół rytmiczek.

Udział jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczenia sanitarne obowiązują zapisy. Formularz zapisów znajduje się tutaj. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koncert w Zamku i wykład „Geometria muzyki” będą dodatkowo transmitowane:

Szczegółowe informacje wraz z harmonogramem znajdują się na stronie wydarzenia.

Organizatorami są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Muzyczna im. Jana Ignacego Paderewskiego w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Matematyczne i Studio Muzyki Elektroakustycznej w Poznaniu.


Wydarzenia matematyczno-muzyczne zostały dofinansowane z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Warsztaty wsparł ponadto Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Polskie Towarzystwo Matematyczne.