Data wydarzenia:

Spotkania Pokoleń '22

Fundacja Jeden Uniwersytet zaprasza wszystkich studentów oraz absolwentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wspólny powrót do uniwersyteckich ścian w ramach Spotkań Pokoleń '22.

Będzie to szansa na wymianę poglądów i doświadczeń między absolwentami-seniorami poznańskich uczelni a obecną społecznością studencką. Podczas spotkania powrócimy wspomnieniami do lat 1956-1989 i prześledzimy działania opozycji studenckiej w tych czasach.

Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia br. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Program wydarzenia

10:00 – Hol Główny
Inauguracja wydarzenia oraz wernisaże wystaw:
„Przeszłość zerwana z murów miasta…, kultura studencka Poznania 1956-1989…, plakaty”
„Opozycyjna aktywność kulturalno-polityczna studentów Poznania w latach osiemdziesiątych”

11:00 – Sala 120
Debata panelowa I – „Kontestacja polityczna – zorganizowana opozycja studencka w Poznaniu”

12:30 – Hol Główny
Studencki projekt badawczy – „Czy warto studiować niewygodnie?”

14:00 – Sala 120
Debata panelowa II – „Kontestacja artystyczna, czyli niegrzeczne dziewczyny i niegrzeczni chłopcy”

16:30 – Aula
Część artystyczna w wykonaniu studentów – „Świadkowie. Koncert piosenek niezależnych”