Data wydarzenia:

Turniej „Szermierka buduje relacje”

Zapraszamy do śledzenia turnieju szermierczego dla najlepszych polskich florecistek, którego finały emitowane będą na żywo w piątek 9 kwietnia 2021 r.

O godz. 15.00 w hali przy ul. Zagajnikowej rozpoczną się walki eliminacji grupowej, także bez udziału publiczności. Walki będą transmitowane na stronie internetowej www.uamsport.pl oraz www.pzszerm.pl. O godz. 19.00 rozpoczną się walki finałowe (półfinały i finał), które będą transmitowane na TVP Poznań, wraz z komentarzem ekspertów. W studio, w roli eksperta, zasiądzie Prezes Polskiego Związku Szermierczego – Adam Konopka, który przybliży sylwetki finalistek oraz opowie o zasadach prowadzenia pojedynków. Turniej „Szermierka buduje relacje” będzie miał charakter gali szermierczej, nawiązującej do podobnych wydarzeń w sportach walk.

Organizatorem imprezy jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Klub Uczelniany AZS UAM Poznań.

UAM jest czołowym ośrodkiem floretowym w Polsce, a zawodniczki reprezentujące naszą Uczelnię zdobywają medale na Mistrzostwach Świata i Europy. Podczas piątkowej gali wystąpią m.in. zawodniczki KU AZS UAM Poznań: Hanna Łyczbińska, Martyna Długosz, Julia Walczyk oraz Marika i Julia Chrzanowskie.

Gala Mistrzyń Floretu – Szermierka buduje relacji to również część składowa grantu realizowanego przez środowisko szermiercze skupione wokół UAM, którego celem jest promocja fechtunku oraz przybliżanie zasad tej pięknej dyscypliny sportu. Partnerami imprezy są ministerstwa: Nauki i Edukacji, Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Polski Związek Szermierczy, a także Wydział Sportu Urzędu Miast Poznania.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.szermierkabuduje.pl.