Data wydarzenia:

Wykład „The Many Faces of Translation – The Many Faces of Alice”

Serdecznie zapraszamy na wykład gościnny prof. Riitty Oittinen (Uniwersytet w Tampere, Finlandia), który odbędzie się w środę 17 stycznia 2024 roku w godz. 13:30–15:00, w sali 327 Collegium Maius.

Wykład „The Many Faces of Translation – The Many Faces of Alice” będzie dotyczył różnych rodzajów tłumaczeń, przede wszystkim tłumaczenia książek obrazkowych dla dzieci. Prof. Oittinen poruszy również zagadnienie werbalnych i wizualnych aspektów Alice’s Adventures in Wonderland w przekładzie. U podstaw jej wystąpienia znajdzie się obraz dziecka kreowany przez tłumacza oraz ilustratora, prelegentka omówi również kilka ilustracji do Alicji własnego autorstwa.

Wykład odbędzie się w języku angielskim.

Wydarzenie zorganizowane przez Zespół ds. Badań nad Literaturą i Kulturą Dziecięcą WFPiK UAM, specjalność przekładową IFP UAM, Naukowe Koło Przekładowe Przekładnia UAM oraz Koło Sztuki dla Dzieci "Na Wysokiej Górze" WFPiK UAM.