Data wydarzenia:

Wykład „Tikkun Olam: Zaangażowanie młodzieży i studentów na rzecz naprawy świata”

13 maja 2022 r. o godz. 13.00 odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Uniwersytet Społecznie Odpowiedzialny: O roli uczelni wyższych w kształtowaniu postaw prospołecznych”. Wykład pt. „Tikkun Olam: Zaangażowanie młodzieży i studentów na rzecz naprawy świata” wygłosi dr Kamila Kamińska-Sztark.

Wydarzenie będzie transmitowane za pośrednictwem kanału YouTube UAM.

Opis wykładu

Pracuję ze studentami, znam dobrze młodzież i wiem, że dla wielu z nich poszukiwanie sensu, wbrew pozorom, jest bardzo ważne. Opierając się na przykładach dobrych praktyk zaangażowania młodzieży i studentów, w tym m.in. na doświadczeniach z Europejskiej Stolicy Kultury 2016, okresu pandemii oraz lockdown’ów, a także obecnego kryzysu związanego z wojną w Ukrainie, postawię przed uczestnikami wyzwanie, jak mogą się zaangażować. Żydowska filozofia Tikkun Olam stanowić będzie kontekst tych rozważań, bo przecież najważniejszym pytaniem, które każdy z nas może sobie zdać i to naprawdę ma znaczenie, jest to, w jaki sposób zamierzamy naprawić świat.

Zapraszamy do oglądania transmisji: